Menu Zamknij

Zaśmiecanie środowiska naturalnego

Teraz wszystko, czego potrzebujemy, to skuteczny zamiennik plastikowych toreb, które nie zaszkodzą środowisku, a zwiększona produkcja drzewna może nam to zapewnić. Alternatywą mogą z powodzeniem być torby papierowe, które nie dość, że są w 100% biodegradowalne to jeszcze powstają ze źródeł odnawialnych.

Wydaje się, że najlepszą propozycją jest wprowadzenie przepisów prawa zakazujących plastikowych toreb, ale wymagających również, aby sklepy spożywcze miały zawsze dostępne na miejscu torby papierowe na zakupy. W ten sposób, nawet jeśli ludzie zapominają o swoich torbach w domu, są w stanie zakupić je razem z artykułami spożywczymi. To zachęci ludzi do pamiętania o swoich torbach z domu, aby nie musieli płacić dodatkowych pieniędzy za każdym razem, gdy idą na zakupy. Największą trudnością dla naszej propozycji jest powolny wzrost produkcji drzewnej. Kolejną trudnością jest wprowadzenie przepisów zakazujących plastikowych toreb. Na ten moment wprowadzono opłaty recyklingowe, które zaczynają przynosić skutek w postaci zmniejszonej ilości sprzedawanych/ rozdawanych toreb plastikowych.

Problem z przejściem na jasną stronę ochrony środowiska

Jednym z największych problemów z pozbyciem się plastikowych toreb jest to, że są niezwykle wygodne i dostępne w dalszym ciągu w prawie każdym sklepie, do którego się udajesz. Naszym rozwiązaniem tego problemu jest stworzenie polityki, która zakazuje plastikowych toreb i wymaga od ludzi używania toreb wielokrotnego użytku lub toreb papierowych. Torby papierowe na zakupy są stosunkowo tanie, więc można je kupić w tym samym czasie, co artykuły spożywcze. Mam nadzieję, że zachęci to ludzi do zabierania swojej torby papierowej z domu, za każdym razem kiedy będą robić zakupy. To prawo musiałoby być egzekwowane, ale tak długo, jak sklepy są zgodne i nie używają już plastikowych toreb, to powinno być wykonalne, zwłaszcza, że ​​państwa już wprowadziły podobne zakazy, np. Hawaje i Kalifornia. Każdego roku ludzie zabierają ze sklepów wystarczającą ilość foliowych toreb, aby okrążyć Ziemię 1300 razy.

Wprowadzenie zakazu plastikowych toreb staje się niedogodnością dla wielu ludzi, którzy woleliby po prostu użyć plastikowej torby za darmo zamiast za nią płacić lub pamiętać o zabraniu torby z domu. Są też osoby, które mogą chcieć zastąpić zwykłe stare worki na bazie ropy naftowej plastikowymi, biodegradowalnymi plastikowymi torbami na bazie ropy naftowej, a nawet papierowymi torbami.

Kontynuacja używania plastikowych toreb na bazie ropy naftowej jest nieodpowiedzialna, ale musimy upewnić się, że nie zaczniemy używać czegoś, co bardziej negatywnie wpływa na nasze środowisko. Zakaz prawdopodobnie musiałby zacząć się od małego, aby ułatwić ludziom przejście do tak drastycznego, ale koniecznego przejścia. Możliwe, że zacznie się na poziomie miasta lub stanu z ewentualną ogólnokrajową transformacją, która, miejmy nadzieję, zmusi inne kraje do uczynienia tego samego. Ludzie będą się z tym borykać, ale ponieważ torby na zakupy wielokrotnego użytku są bardzo tanie w produkcji i mogą być wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska, takich jak bawełna, czy papier. Cena musiałaby jednak być sankcjonowana przez rząd, aby uniknąć wypuszczania jakichkolwiek sklepów za darmo w celu zmonopolizowania klientów i umożliwienia ludziom używania toreb wielokrotnego użytku jako torebek jednorazowych.

  1. Polityka, a ekologia
  2. Ekologicznie…

Jeśli chodzi o tych, którzy chcieliby zobaczyć bioplastiki i biodegradowalne tworzywa sztuczne, nie mają szczęścia. Biotworzywa są wytwarzane z włókien roślinnych, które mogą rozkładać się w kompoście, gdzie mogą się utleniać i być neutralne pod względem węgla. Jednakże, jeśli odpady z bioplastiku nie zostaną wysłane do kompostowni, nie są znacznie lepsze w rozkładzie niż zwykłe tworzywa na bazie ropy naftowej. Z drugiej strony biodegradowalne tworzywa sztuczne są wytwarzane z ropy naftowej jak zwykłe tworzywa sztuczne, ale mają różne dodatki, które pozwalają im szybciej się rozkładać. Problem z tymi tworzywami sztucznymi polega na tym, że gdy rozkładają się na składowiskach, wytwarzają metan, który jest wielokrotnie silniejszy jako gaz cieplarniany niż CO2 . Wykazano, że przy przechodzeniu ze zwykłego plastiku na tworzywa sztuczne na bazie kukurydzy zmniejsza się emisje gazów cieplarnianych o 25%. Mając to na uwadze, proces wzrostu i przekształcania tych upraw w tworzywa sztuczne jest bardziej negatywny w porównaniu z normalną produkcją tworzyw sztucznych.

Chociaż istnieje wiele alternatyw dla używania plastiku i istnieją różne sposoby ograniczenia plastiku, nie zawsze jest to możliwe lub przyjazne dla środowiska. Tak, zakazanie plastikowych toreb utrudni ludziom, ale ostatecznie pozwoli zaoszczędzić zasoby. Około 8% ziemskiej ropy jest zużywane do produkcji plastiku, a ilość energii (pochodzącej z ropy naftowej) do produkcji 9 plastikowych toreb wystarcza, aby przejechać 1 km samochodem. Wiele państw wdrożyło już te zmiany, m.in Indie, co pokazuje, że możliwe jest zakazanie plastikowych toreb.

Zaśmiecanie środowiska naturalnego – cierpi rolnictwo

Oprócz oceanów, mórz i rzek, również bardzo na zanieczyszczaniu środowiska cierpi rolnictwo. Porozrzucane w wielu miejscach worki foliowe, butelki, czy plastikowe odpady powodują zanieczyszczenie zbiorów i kłopoty z maszynami rolniczymi (głośny ostatnio incydent, gdzie skumulowana ilość toreb plastikowych uszkodziła kombajn podczas żniw). Coraz częściej też fruwające torby foliowe utrudniają życie ptakom – czaple z zawiniętymi foliówkami wokół szyi. Olbrzymie zagrożenie też jest związane z butelkami szklanymi porozrzucanymi po polach i lasach. Butelki te zostawione na słońcu skupiają promienie słoneczne powodując powstawanie pożarów, a porozbijane kaleczą zwierzęta.

Może czas zacząć być bardziej odpowiedzialnym za środowisko i spróbować o nie dbać, ponieważ w tym tempie wykończymy naszą Ziemię w ciągu kilku lat, a gdy obudzimy się z tzw. „ręką w nocniku” odwrotu już może nie być. I nie chodzi tylko o Plamę śmieciową na Pacyfiku, chodzi o całokształt zarówno od strony śmiecenia, jak i konsumpcyjnego stylu życia w szczególności krajów wysoko rozwiniętych, gdzie na każdego człowieka przypada olbrzymia ilość wytworzonych i wyrzuconych produktów spożywczych. Zarówno ekolodzy jak i organizacje humanitarne grzmią na alarm, ale my nic sobie z tego nie robimy, czy za chwilę nie będzie za późno ??

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku! Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Na co wyrażasz zgodę? Klikając przycisk "Zgoda" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez ESSE Torby i Druk oraz naszego Partnera - Google LLC, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisie w celu analityki i marketingu. Więcej

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku! Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Na co wyrażasz zgodę? Klikając przycisk "Zgoda" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez ESSE Torby i Druk oraz naszego Partnera - Google LLC, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisie w celu analityki i marketingu.

Close