Menu Zamknij

Torebki papierowe na zakupy bez uchwytów

Małe torebki papierowe bez uchwytów na drobne zakupy lub zakupy drobnych przedmiotów sprawdzają się doskonale jako opakowania z dodatkową funkcją reklamową. Torebki tego typu zazwyczaj są wąskie i wysokie, aby po włożeniu towarów można by było je od góry zawinąć i wręczyć klientowi. Na torebkach papierowych bez uchwytów można wykonać nadruk reklamowy. Nadruki na takich torbach wykonujemy sitodrukiem na gotowych torbach – przy małych nakładach – do 10.000 szt. Natomiast od nakładów rzędu 30.000 sztuk możemy wykonać nadruki fleksodrukiem. W przypadku nadruku sitodrukowego na torebkach gotowych nadruk jest wykonywany na powierzchni do 30% frontu torebki, ponieważ jest on robiony na gotowych torbach. W przypadku nadruku fleksograficznego nadruk może być na powierzchni 100% – cała torebka zadrukowana z każdej ze stron: przód, tył (awers/rewers), boki, dno torebki.

Torebki papierowe bez uchwytów najczęściej zamawiane są do aptek, w szczególności do wydawania leków robionych na miejscu, na torebce jest informacja o tym, że w środku jest produkt z tej apteki i że jest to produkt robiony. Częstymi klientami na torby papierowe bez uchwytów są restauracje i cateringi, które bardzo często swoim gościom wydają w takich torebeczkach posiłki na wynos – np. kanapki.

W jaki sposób wycenić zamówienie takiej torby? Wystarczy wysłać e-mail z zapytaniem podając następujące dane:

  • nakład torebek papierowych bez uchwytu
  • kolor torebek – w standardowej ofercie mamy torebki ekonaturalne (brązowe) oraz bielone (białe)
  • ile kolorów nadruku (lub po prostu przesłać projekt/logo)
  • format torebek

Jaka jest przewaga torebek papierowych nad foliówkami?

To, że papier wykorzystywany jest od setek, a nawet tysięcy lat wiadomo nie od dziś. Papier jest powstaje ze źródeł odnawialnych  (drzewa, bawełna, słoma) a także z surowców wtórnych (makulatura, szmaty) i jest produktem o szybkim współczynniku biodegradowalności, co za tym idzie, szybko się rozkłada (w idealnych warunkach  2 tygodnie, w niesprzyjających kilka miesięcy) Jeżeli papier trafi na wysypisko śmieci, do rzeki, czy morza, czas jego rozkładu wynosi 2 do 4 tygodni) dodatkowo dla zwierząt nie wygląda on jak np. meduzy, którymi można się posilić, a w przypadku połknięcia papieru, jest on rozłożony i wydalony z organizmu.

Z foliówkami nie jest tak różowo, i rozpad pierwotny może trwać do 400 lat, a wtórny nawet 1000lat, do tego w morzach i oceanach unoszące się foliówki wyglądają jak meduzy i są mylone z pokarmem, a następnie zalegają w żołądkach wielu zwierząt powodując osłabienie, a w konsekwencji śmierć zwierząt. Media coraz częściej pokazują nieżywe zwierzęta leżące na plażach, gdzie po sekcji okazuje się , że w ich ciele było kilka kilogramów plastików. Rekordowe znaleziska miały po 50 kg! Może już czas pomyśleć o zmianie foliówek na torby papierowe??

Ekologia, a sprzątanie świata

Z jednej strony warto ograniczyć wytwarzanie i zużywanie dóbr konsumpcyjnych (nawet wyrzucanie jedzenia do śmieci jest obciążeniem dla środowiska, bo każdy kilogram wyrzuconego pożywienia powoduje, że wytworzone musiało to być przy użyciu wielu litrów wody, a także z emisją dwutlenku węgla), z drugiej strony niezbędnym jest rozpoczęcie intensywnego sprzątania świata aby nasze życie było spokojne i czyste.. Zaczęli to celebryci w mediach (może trochę na pokaz sprzątają:) ) ale pokazali kierunek. Ma polach jest coraz więcej śmieci, a co za tym idzie jest coraz więcej miejsc, które należy posprzątać (rzucone butelki szklane wzniecają coraz więcej pożarów w lasach i na polach).

Sprzątanie nie jest tylko modne – jest koniecznie potrzebne. Wyobrażacie sobie wakacje na których siedzicie sobie na plaży a wokół pełno śmieci? Miałem okazję kilka miesięcy temu być na plaży w Ustce, gdzie może wyrzuciło na plażę reklamówkę z martwym młodziutkim dorszem w środku… widok niezapomniany! Wystarczy zadbać o świat, by wakacje zawsze były udane, a życie kolorowe.

Warto zobaczyć jeszcze:

Istotne jest także by pamiętać, że w ogóle generowanie śmieci przyczynia się do ocieplenia klimatu, gdyż wytworzenie każdego produktu (niezależnie czy jest to torba papierowa, foliówka, czy cokolwiek innego pociąga za sobą wytworzenie dużej ilości CO2, którego mamy coraz więcej.)

 

 

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku! Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Na co wyrażasz zgodę? Klikając przycisk "Zgoda" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez ESSE Torby i Druk oraz naszego Partnera - Google LLC, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisie w celu analityki i marketingu. Więcej

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku! Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Na co wyrażasz zgodę? Klikając przycisk "Zgoda" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez ESSE Torby i Druk oraz naszego Partnera - Google LLC, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisie w celu analityki i marketingu.

Close