Menu Zamknij

Jak przygotować porządny nadruk na torbę papierową?

To pytanie pojawia się wielokrotnie na naszym e-mailu i często wsparte jest wieloma innymi zapytaniami, między innymi o przejścia tonalne, o marginesy czy pasowanie kolorów, a także co może być na projekcie, a czego powinniśmy unikać.

Dlaczego nadruk nie może być bardzo duży?

Wielkość nadruku zależna jest przede wszystkim od wielkości torby.  Bardzo duże nadruki przede wszystkim nie wyglądają estetycznie, poza tym nadruki sitodrukowe wykonywane na gotowych torbach mają pewne ograniczenia w postaci niemożliwości nadrukowania w miejscu wklejenia uchwytów. Uchwyty do reklamowych ekologicznych toreb są zrobione ze skręcanego papieru lub papieru pięciokrotnie składanego i są dodatkowo wzmacniane poprzeczną taśmą papierową.

Uchwyty wklejane są od środka torby, a pasek papierowy ma za zadanie wzmocnić uchwyt papierowy dzięki czemu nie ma możliwości aby uchwyty te się oderwały. Porządne mocowanie to jedna z najważniejszych cech wytrzymałych i eleganckich toreb.

 

Marginesy nadruku

Przy nadrukach na gotowych torbach papierowych metodą sitodrukową należy w projekcie uwzględnić 7 cm od górnej krawędzi torby – jest to miejsce wklejania uchwytu, a co za tym idzie powierzchnia jest nierówna i nie ma możliwości wykonania w tym miejscu nadruku.  Drugim ograniczeniem są marginesy. Margines dolny wynosi 2 cm od krawędzi torby i jest to wielkość niezależna od rozmiaru torby. Pozostałe marginesy, tzn prawy i lewy są to marginesy które są obszarem niedrukowalnym i ich szerokość wynosi dokładnie 20 mm. Jeżeli klient musi mieć zadrukowaną całą torbę lub tylko częściowo, ale do spadu torby to jest możliwość wykonania takich toreb albo metodą fleksodrukową przy większych nakładach ewentualnie dla małych nakładów – metodą offsetową. Jednakże takie rozwiązania mają też swoje ograniczenia.

Polecamy:

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku! Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Na co wyrażasz zgodę? Klikając przycisk "Zgoda" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez ESSE Torby i Druk oraz naszego Partnera - Google LLC, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisie w celu analityki i marketingu. Więcej

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku! Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Na co wyrażasz zgodę? Klikając przycisk "Zgoda" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez ESSE Torby i Druk oraz naszego Partnera - Google LLC, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisie w celu analityki i marketingu.

Close